مبانی نظری و پیشینه تحقیق کیفیت نیروی انسانی


در حال بارگذاری
۲۵ شهریور ۱۳۹۹
word
386کیلوبایت
36صفحه
۹,۹۰۰ تومان
خرید

مبانی نظری و پیشینه تحقیق برای فصل دوم با عنوان مبانی نظری و پیشینه تحقیق کیفیت نیروی انسانی آماده دانلود است. تعداد صفحات ۳۶ صفحه و با فرمت word می باشد، در ادامه فهرست مطالب بعلاوه بخشی از متن فایل تقدیم شده است.

۲-۴- پیشینه نظری کیفیت نیروی انسانی ۳۷
۲-۴-۱- مقدمه ۳۷
۲-۴-۲-سازمان و کیفیت ۳۹
۲-۴-۳-کیفیت و منابع انسانی ۴۰
۲-۴-۴-مدل نظری عناصر تشکیل دهنده کیفیت منابع انسانی ۴۱
۲-۴-۴-۱-تعریف کیفیت منابع انسانی ۴۲
۲-۴-۵-سازمان و منابع انسانی با کیفیت ۴۵
۲-۴-۶-مدیریت و نیروی انسانی با کیفیت ۴۶
۲-۴-۷-راهکارهای کیفیت و تقویتگرایی کیفیت نیروی انسانی ۴۸
۲-۵-بخش سوم: پیشینه عملی تحقیق ۵۰
۲-۵-۱- مطالعات داخلی ۵۰
۲-۵-۲- مطالعات خارجی ۵۷
منابع لاتین و فارسی
۲-۴- پیشینه نظری کیفیت نیروی انسانی
نیروی انسانی با کیفیت و دانش¬مدار مهمترین مزیت رقابتی سازمان و کمیاب ترین منبع در اقتصاد دانش محور امروز است. ارائه محصولات و خدمات متفاوت و متمایز با کیفیت، کاهش هزینه¬ها، خلاقیت و نوآوری و افزایش رقابت¬پذیری از وجود منابع انسانی کیفی و دانش¬مدار است. لذا سازمان¬های پیشرو با درک این حقیقت تلاش وصف¬ناپذیزی جهت به کارگیری بهینه از این منبع کلیدی در حوزه¬های گوناگون از جمله کیفیت، تولید و مدیریت به منظور تحقق اهداف استراتژیک خود با استفاده از شیوه¬ها و نظام¬های نوین اثربخش کرده اند (تیموری نژاد و دیگری، ۱۳۸۴: ۲۶).
از نظر لستر تارو مبنای ثروت¬آفرینی در اقتصاد امروز، دانش و تخصص است. تارو از انقلابی خبر می¬دهد که نیروی حرکت خود را از مغزها می¬گیرد و ارزش مغزها را بالا می¬برد. بی¬شک عصر حاضر، عصر سازمان-هاست و متولیان این سازمان¬ها، انسان¬ها هستند. انسان¬هایی که خود به واسطه در اختیار داشتن عظیم¬ترین منبع قدرت یعنی تفکر، می¬توانند موجبات تعالی، حرکت و رشد سازمان¬ها را پدید آورند.
به واقع، در جهان پرشتاب و سرشار از تحول و رقابت دنیای امروز آنچه که موجبات تحقق مزیت رقابتی سازمان¬ها را تضمین می¬کند، نیروی انسانی با کیفیت، خلاق و پویا است. از این روست که در عصر حاضر، منابع انسانی دانشگر به عنوان مهمترین قابلیت سازمان در کسب مزیت رقابتی و هم¬چنین عمده¬ترین دارایی نامشهود قلمداد شده و اعتقاد سازمان¬ها نیز برآن است که باید کارکنان را پایه و اساس بهبود کیفیت و بهره-وری کلیه فرایندهای سازمانی دانست و لذا باید این عامل را مبنای اصلی فرایند افزایش کارایی و اثربخشی و هم چنین با ارزش ترین سرمایه و کلید طلایی رقابت قلمداد کرد. سازمان¬های پیشرو با تلاش برای جذب، پرورش، نگهداشت و به کارگیری نیروهای دانش¬گر و زبده، مزیت رقابتی امروز و فردای خود را تضمین خواهند کرد (تیموری نژاد و دیگری، ۱۳۸۴، ۲۹-۲۶).
نیروی انسانی با کیفیت، خلاق و پویا است. از این روست که در عصر حاضر، منابع انسانی دانشگر به عنوان مهمترین قابلیت سازمان در کسب مزیت رقابتی و همچنین عمده ترین دارایی نامشهود قلمداد شده و اعتقاد سازمانها نیز بر آنست که باید کارکنان را پایه و اساس بهبود کیفیت و بهره وری کلیه فرایندهای سازمانی دانست و لذا باید این عامل را مبنای اصلی فرایند افزایش کارایی و اثربخشی و همچنین باارزش ترین سرمایه و کلید طلایی رقابت قلمداد کرد. سازمانهای پیشرو باتلاش برای جذب، پرورش، نگهداشت و به کارگیری نیروهای دانشگر و زبده مزیت رقابتی امروز و فردای خود را تضمین خواهند کرد. در این مقاله سعی شده است در خلال پرداختن به تعاملات میان سازمان، کیفیـت، مدیریت و منابع انسانی با کیفیت، به جایگاه این سرمایه و همچنین شیوه‌های نوین دستیابی به آن پرداخته شود. (دینی و تیموری نژاد، ۱۳۸۴)

در صورت بروز مشکل در دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق کیفیت نیروی انسانی به آراداک اطلاع دهید.

 

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
  • فایل دانلود شده با فرمت zip می باشد. برای دریافت فایل (ها) اصلی خریداری شده می‌بایست فایل zip را از حالت فشرده خارج نمایید. برای راهنمایی بیشتر اینجا کلیک کنید.