مبانی نظری و پیشینه تحقیق بازاریابی


در حال بارگذاری
۱۷ شهریور ۱۳۹۹
word
78کیلوبایت
21صفحه
۹,۹۰۰ تومان
خرید

مبانی نظری و پیشینه تحقیق برای فصل دوم با عنوان مبانی نظری و پیشینه تحقیق بازاریابی آماده دانلود است. تعداد صفحات ۲۱ صفحه و با فرمت word می باشد، در ادامه فهرست مطالب بعلاوه بخشی از متن فایل تقدیم شده است.

۲-۱- بازاریابی ۱۳
۲-۱-۱- بازاریابی خارجی ۱۴
۲-۱-۲- بازاریابی داخلی ۱۴
۲-۱-۳- بازاریابی متقابل ۱۵
۲-۱-۴- قابلیت بازاریابی ۱۵
۲-۱-۴-۱-مفهوم قابلیت ۱۶
۲-۱-۴-۲-مفهوم قابلیت بازاریابی ۱۸
۲-۱-۴-۳-دسته‌بندی قابلیت بازاریابی ۱۸
۲-۱-۴-۴-اهمیت قابلیت بازاریابی در عملکرد ۱۹
۲-۵- پیشینه تحقیق ۵۸
۲-۵-۱-پیشینه داخلی ۵۸
۲-۵-۲-پیشینه خارجی ۶۲
منابع فارسی و لاتین
مقدمه
با گذشت زمان، روشها و روندهای جدید فناوریهای دیجیتالی شروع کرده اند به پا نهادن در حیطه شیوه های سنتی انجام کار. تغییر و تحول در سبک زندگی نشان دهندۀ ضرورت تائید و پذیرش شیوه ارتباطی نوین و انطباق و همسو سازی شرکتهای سنتی با این تغییرات است. در این فصل ابتدا مفهوم بازاریابی و قابلیت بازاریابی و قابلیت نوآوری شرح داده شده و سپس به اهمیت آن در عملکرد شرکت‌ها پرداخته شده، سپس ابعاد سرمایه ارتباطی به تفصیل توضیح داده شده و سپس به توانمند سازی و چارچوب نظری تحقیق پرداخته شد. در نهایت پژوهشهای داخلی و خارجی مرتبط با موضوع پژوهش ارائه گردید.

۲-۱- بازاریابی
بازاریابی بیش از سایر فعالیت¬های سازمان با مشتری سروکار دارد، و تأمین رضایت مشتری و ایجاد ارزش برای او محور اندیشه و فعالیت¬های بازاریابی است. این در حالی است که درگذشته بازاریابی را با مفاهیم فروش و تبلیغ مترادف می‌دانستند، و هدف بسیاری از شرکت‌ها فروش محصولاتی بود که می‌ساختند نه ساخت محصولاتی که خواست بازار باشد. به‌عنوان‌مثال سازندگان عینک سال¬ها بر این عقیده بودند که مشتریان خواهان عینک¬های باکیفیت، مقاوم، زیبا و سبک هستند و همواره در حال بهبود محصول خود و روش¬های بهتر فروش آن بودند، درحالی‌که خواسته اصلی مردم دید بهتر بود. لذا آن‌ها با بی‌توجهی به صنعت لیزیگ از رقابت با آن‌ها جا ماندند. در دیدگاه نوین بازاریابی، با توجه به نقش و اهمیت نیاز و خواسته‌های مشتریان به‌منظور تطابق هر چه بیشتر محصولات با نیازها و خواسته‌های در حال تغییر مشتریان فعالیت¬های بازاریابی از زمان تحقیقات بازار، طراحی، تولید، توزیع و ارائه محصول به‌صورت یکپارچه و در تمام عرصه‌های سازمانی به‌صورت هدفمند و بر پایه اصول علمی مدیریت بکار گرفته می‌شوند. (ونوس، ۱۳۸۴)
تعاریف متعددی از بازاریابی شده است که به چند مورد آن اشاره می‌شود:
تعریف عمومی: فلسفه‌ای که کل سازمان را هدایت می‌کند.
موسسه بازاریابی چارتر : فرایندی مدیریتی است که الزامات مشتریان را به‌گونه‌ای کارآمد و سودآور شناسایی، پیش‌بینی و تدارک می‌بیند.
پیتر دراکر متفکر صاحب¬نام مدیریت: هدف بازاریابی زائد کردن فروش است. هدف شناختن و درک مشتری است به‌نحوی‌که کالا یا خدمت ارائه شده دقیقاً مناسب باشد و خود، خود را بفروشد.
فیلیپ کاتلر: بازاریابی هنر پیدا کردن راه¬های هوشمندانه برای خلاص شدن از محصولات تولیدی نیست. بازاریابی هنر خلق ارزش خالص برای مشتریان است. بازاریابی هنر کمک کردن به مشتریان برای بهترشدن است. شعار بازاریابان کیفیت، خدمت و ارزش است.

در صورت بروز مشکل در دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق بازاریابی به آراداک اطلاع دهید.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
  • فایل دانلود شده با فرمت zip می باشد. برای دریافت فایل (ها) اصلی خریداری شده می‌بایست فایل zip را از حالت فشرده خارج نمایید. برای راهنمایی بیشتر اینجا کلیک کنید.